Logo
(PO-NE, 10:00-22:00)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blogovanie
  3. Materiály
  4. Certifikát Oeko-Tex Standard 100
03.10.2022
Materiály

Certifikát Oeko-Tex Standard 100

Tento cerfitikát bol vyvinutý v roku 1992, hlavným cieľom bolo stanovenie medzinárodných kritérií pre kvalitu a zdravotnú bezpečnosť na všetkých úrovniach produkcie (výroba priadze, tkanie, pletenie, výroba konfekcie a maloobchod). Textílie označené etiketou OEKO-TEX® spĺňajú vysoké humánno-ekologické štandardy.

Testovanie sa uskutočňuje v 17 skúšobných ústavoch, ktoré tvoria medzinárodnú Öko-Tex asociáciu. Má pobočky vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Laboratórne testy v súčasnosti zahŕňajú približne 100 skúšobných parametrov a sú založené na medzinárodných testovacích normách a ďalších uznávaných testovacích postupoch. Patria sem aj skúšky simulácií, ktoré berú do úvahy všetky možné spôsoby vstrebávania škodlivých látok do ľudského tela (ústne, cez kožu, pri vdýchnutí). Kritériá, ktoré sú základom pre testy škodlivých látok, sa priebežne aktualizujú v závislosti od najnovších vedeckých poznatkov a sú medzinárodne štandardizované. Vzorky sú testované na pH hodnoty, obsah formaldehydu, prítomnosť alergizujúcich a karcinogénnych farbív, obsah ťažkých kovov, konzervačné látky, a takisto aj na prítomnosť pesticídov. Všetky skúšobné metódy sú zhrnuté v normatívnom dokumente "OEKO-TEX® Standard 100 - postupy skúšania".

Rozlišujeme štyri produktové triedy pri testovaní:
I = výrobky pre deti od 0 do 3 rokov (odevy, hračky, posteľná bielizeň),
II - textil, ktorý prichádza priamo do styku s pokožkou (spodná bielizeň, tričká, posteľné prádlo),
III - textil, ktorý neprichádza priamo do styku s pokožkou (kabáty, bundy),
IV - ostatné textilné výrobky (matrace, obrusy, záclony) .

Pokiaľ sú splnené všetky požiadavky, výrobca obdrží certifikát a je oprávnený používať štítok Oeko-Tex pre označenie výrobkov v obchodoch. Všetky komponety výrobku a samotné výrobky musia byť testované jedenkrát ročne nezávislou certifikačnou autoritou. Cieľom je zabezpečiť, aby výrobky neobsahovali škodlivé látky. V prípade zistenia odchýlok ja certifikát odobratý.

V našej ponuke nájdete len výrobky, ktoré spĺňajú prísne kritériá certifikátu Oeko-Tex Standard 100, trieda I. a preto sú úplne bezpečné pre malé detičky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 

InfoBublina

Pohodlná a rýchla platba kartou:

  

Kontakty
Zákaznícka BubLinka
(PO-NE, 10:00-22:00)
©bublik.sk 2020 | made with ♡
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk